Kals – Matrei (Osttirol II)

Největší skiareál

Lyžařský areál Kals – Matrei je největším skiareálem v celé oblasti Východního Tyrolska. Svým zaměřením bude vyhovovat zejména zdatnějším a zkušenějším jezdcům. Sjezdovky skiareálu Grossglockner Resort, který je pojmenován po nejvyšší hoře Rakouska, která na tento sportovně laděný lyžařský areál ze severu shlíží, jsou ve své většině červeně značené. Jde tudíž o technicky náročnější tratě. Ti nejlepší sjezdaři pak mohou otestovat své dovednosti na několika černých, náročných sjezdovkách.

Lyžařská houpačka

Tento lyžařský areál propojuje městečko Kals am Grossglockner přes vrcholovou stanici Cimaross s městečkem Matrei in Osttirol. Při nástupu na lyžování ve vesničce Kals je možné se vydat dvěma směry. Jeden z nich vede na již zmiňovaný vrcholek Cimaross, který leží v nadmořské výšce 2.420 metrů. Druhou možností je pak jízda směrem ke Grossglockneru, na svahy vrchol Blauspitz.

Blauspitz

Nejvýše položená stanice lanovky na hoře Blauspitz se nachází ve výšce 2.320 metrů nad mořem, jen kousek od vrcholu. Ten leží ve výšce 2.575 metrů a zdejší lanovky končí jen několik desítek metrů odtud. Dvě na sebe navazující sedačkové lanovky vyvezou sjezdaři z Kals pod vrchol Blauspitz a následně se před nimi otevírají černé, popřípadě červeně značené, sjezdovky. Z nich pouze jedna jediná přechází v oblasti mezistanice v technicky nenáročnou modrou trať. Lyžařský areál Blauspitz je tak typickým skiareálem, kde jsi perfektní a svižné lyžování užiji zejména zkušení sjezdaři.

Cimaross

Kabinové lanovky Kals I a Kals II vyvážejí sjezdaře z Kals směrem na Cimaross. Spodní pasáže tohoto lyžařského areálu, který obsluhuje kabinová lanovka Kals I, se budou určitě zamlouvat méně zkušeným jezdcům a také rodinám s malými dětmi. K dispozici je tu i dokonce sáňkařská dráha, která vede z mezistanice na vrchol Cimaross zpátky do Kals. Horní pasáže, kde dopravní obsluhu zajišťuje kabinka Kals II, pak budou dokonale vyhovovat nejen zkušeným a zdatným sjezdařů, ale také milovníkům lyžování ve volném terénu. Sjezd z Cimaross směrem na Kals je veden vysoko nad hranicí lesa po technicky náročných terénech. Milovníkům freeride umožňuje zvolit si svou trať na širokých zasněžených pláních. Je však třeba podotknout, že tyto svahy jsou určené skutečně zkušeným sjezdařům.

Goldried

Lyžařský areál Goldried nad obcí Matrei, jehož sjezdovky se vinou po západních svazích vrcholu Cimaross a dalších postranních vrcholů, je o poznání přívětivější. Nabídka sjezdovek je zde skutečně pestrá. Na své si tady přijde každý typ lyžaře. Dobří sjezdaři se budou skvěle bavit v horních sektorech západního sjezdu z Cimaross. Tady jsou, podobně jako směrem na východ do Kals, k dispozici černé a červené sjezdovky. Méně zkušení jezdci a rodiče s dětmi se pak budou nad vesničkou Matrei nejspíše zdržovat v lokalitě Goldried. Ta je charakteristická svými širokými sjezdovkami, vedenými skrze lesní průseky. Svým profilem odpovídají tratě areálu Goldried modrým a spíše lehčím červeným sjezdovkám. Až na výjimky se v oblasti Matrei starají o dopravu lyžařů pohodlné a moderní kabinkové a sedačkové lanovky. Ty dopraví lyžaře bezpečně a rychle vzhůru na zdejší svahy.