Osttirol

Nedaleko Itálie

Rakouská lyžařská oblast Osttirol, která se do češtiny překládá jako Východní Tyrolsko, je k nalezení nedaleko hranice Rakouska s Itálií. Poměrně rozlehlá oblast Osttirol se rozkládá západním směrem od nejvyšší hory Rakouska Grossglockner a zasahuje až k městu Lienz. Mezi příznivci sjezdového lyžování rozhodně nepatří k nejznámějším místům, kam se jezdí do Rakouska na lyže. Zdejší klientela vesměs zahrnuje lyžařem, kteří si chtějí užít především pohodové a klidné lyžování v resortech, kde není ani uprostřed hlavní lyžařské sezóny hlava na hlavě. Tito jedinci si právě ve Východním Tyrolsku mohou odpočinout od shonu a stresu všedních dní.

Skiareály

Největším zdejším lyžařským areálem, který se rozkládá na západních svazích hory Grossglockner, je takzvaný Grossglockner Resort. Ten se nalézá mezi vesničkami Matrei in Osttirol a Kals am Grossglockner. Dalším, o poznání menším, lyžařským areálem je potom Sankt Jakob im Defereggental. Tento skiareál leží jen asi 5 kilometrů od italských hranic na konci údolí Defereggen. Několik menších lyžařských areálů se pak nachází nedaleko zdejšího největšího města Lienz.

Cesta

Do oblasti Východního Tyrolska je možné dostat se z Prahy dvěma způsoby. Ten rychlejší vede přes Plzeň a německé Řezno kolem Mnichova. Následně se pokračuje skrze hraniční městečko Kufstein a světoznámý Kitzbühel až do cílové oblasti. Druhou možností je cesta přes České Budějovice a rakouský Linec směrem na Salzburg. Odtud pak cesta směřuje do oblasti Pongau. V tomto místě je možné se rozhodnout, zda budou turisté pokračovat na západ, směrem na Kaprun a Zell am See, a absolvují poslední část cesty podobně jako prvně jmenovaná trasa přes Německo. Nebo se mohou vydat na jih, směrem k jezeru Millstätter See. Odtud se následně pokračuje podél toku Drávy až do oblasti Osttirol. Vzdálenost od Prahy činí o něco málo více než 600 kilometrů a trasa se dá zvládnout za dobu kolem 7 hodin.

Pestré lyžování

Lyžařská oblast Osttirol se určitě bude líbit sjezdařům, kteří nejsou příznivci agresivního a sportovně laděného lyžování. Líbit se tu bude jedincům, kteří rádi jezdí během svého pobytu v Alpách v různých lyžařských areálech. Ty v regionu Osttirol jsou od sebe vzdáleny několik málo desítek kilometrů. Při zakoupení společného skipasu s názvem Ski Hit si mohou sjezdaři vyzkoušet jízdu v každém z nich. Vlastnictví skipasu Ski Hit navíc opravňuje jeho držitele k lyžování i v údolí Mölltal a také v Ankogelu.