Sankt Jakob im Defereggental (Osttirol III)

Menší lyžařský areál v regionu Osttirol, nacházející se nad vesničkou Sankt Jakob im Defereggental, leží jen necelých 20 kilometrů vzdušnou čarou jihozápadně od lyžařského areálu Grossglockner Resort, jehož sjezdovky se kroutí na svazích nad vesničkami Matrei a Kals am Grossglockner. Prakticky veškeré sjezdovky skiareálu Sankt Jakob se vinou z vrcholu hory Grosser Lepples Kofl, jejíž vrchol leží v nadmořské výšce 2.820 metrů. Lyžařský vlek Almspitzlift tady vyváží příznivce sjezdového lyžování do nadmořské výšky 2.525 metrů, což je nejvyšší bod tohoto lyžařského areálu.

Kabinová lanovka s názvem Brunnalmbahn vyveze lyžaře z údolní stanice nedaleko Sankt Jakob, nacházející se ve výšce 1.400 metrů nad mořskou hladinou, do střední stanice Mittelstation. Ta byla postavena v nadmořské výšce 2.055 metrů. Odtud se pak sjezdaři mohou buď spouštět zpět dolů po černé sjezdovce, jež následně přechází v milosrdnější červenou. Tuto trasu si užijí hlavně zkušení sjezdaři. Z Mittelstation je také možné pokračovat dále, směrem vzhůru. K vrcholu tady pokračuje sedačková lanovka Mooserbergbahn, která končí ve výšce 2.373 metrů nedaleko horské restaurace Moseralm. Tato oblast, která je kompletně situována nad hranicí lesa, bude vyhovovat méně zkušeným sjezdařů. Kombinace červeně a modře značených tratí, vedených po zasněžených pláních přímo pod vrcholem, tu vytváří ideální podmínky k pohodovému lyžování.

Vedle již zmiňované lanovky Mooserbergbahn, co dopravuje lyžaře z Mittelstation směrem vzhůru, mohou sjezdaři využívat i sedačkovou lanovku Wildspitzbahn. Ta obsluhuje lyžařské terény s celkovým převýšením kolem půl kilometru. Sjezdovky zde nejsou nějak striktně značeny a tak si zde budou moci dokonale zařádit příznivci lyžování ve volném terénu. Svou trasu zpět k nástupní stanici lanovky si budou moci volit jak po nenásilně skloněných partiích, odpovídajících svou náročností modrým sjezdovkám, tak i po prudších stráních s červeným charakterem. Přímo nad vesničkou Sankt Jakob je pak k dispozici i dětský vlek s příjemnou cvičnou loučkou. Pro začínající lyžaře jsou zde v provozu i dva kratší lyžařské vleky, které kopírují modře značené a nenáročné sjezdovky.