Schatzberg (Alpbachtal – Wildschönau III)

Lyžování nad Auffachem

Zatímco svahy lyžařského areálu Gmahkopf a Wiedersberger Horn se nacházejí západně od centra Inneralpbachu, na východ vede další propojovací lanovka. Tou se lyžaři dostanou po západních svazích na vrchol Schatzberg. Nejvyšší bod hory Schatzberg se nachází ve výšce 1.903 metrů nad mořskou hladinou a i tady dopraví lyžaře vzhůru rychlé a pohodlné kabinové lanovky. Sjezd na lyžích z hory Schatzberg zpátky do Inneralpbachu možný není. Směrem na západ lze sjet zhruba do poloviny kopce. Následně je třeba na mezistanici nasednout na lanovku a nechat se dolů do údolí svézt. Drtivá většina sjezdových tratí na hoře Schatzberg jen orientována na východ a míří směrem k vesničce Auffach.

Investice

V lyžařském areálu na hoře Schatzberg jsou v poslední době viditelné velké investice. Praktický každou sezónu se zde objeví nějaká nová sjezdovka nebo lanovka. Nabídka lyžařských terénů je tady postupně rozšiřována, ostatně jako v celé oblasti Ski Juwel. V horních pasážích vrcholu Schatzberg dopravují lyžaře na lyžování šestisedačkové lanovky. Jejich dráhu kopírují povětšinou červené, někde i černé tratě. Zdejší sjezdovky jsou většinou vedeny skrze lesní průseky a jsou dostatečně prostorné i pro jízdu horších sjezdařů.

Niederau

Podobně, jako má údolí Alpbachtal svou vesničku Reith s malým lyžařským areálem, i oblast Wildschönau má takový areál nad obcí Niederau. V této části Wildschönau se lyžuje na vrcholu Rosskopf. Kombinace kabinové lanovky a sedačkové lanovky tady vyveze lyžaře o nějakých 700 až 800 výškových metrů vzhůru. Zpátky do Niederau se následně mohou spouštět buď po červených, anebo dokonce i po jedné černé a technicky náročné, sjezdovce. Rodiče mohou se svými dětmi absolvovat cestu z vrcholu Lanerköpfl na udržované sáňkařské dráze.