Wiedersberger Horn (Alpbachtal – Wildschönau II)

Hlavní skiareál

Jak již bylo popsáno v minulém díle tohoto článku, centrem lyžování v oblasti Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau je vrchol Wiedersberger Horn. Tato hora dosahuje nadmořské výšky 2.128 metrů, ovšem až do nejvyššího bodu tady lyžařské lanovky nevedou. Lyžovat se ale dá z kóty, ležící o nějakých 100 metrů níže. Sjezdovky se tu spouštějí od horské chaty Horn Alm směrem na Inneralpbach. Zdaleka nejvíce sjezdovek nad vesničkou Inneralpbach je však situováno na postranním vrcholu hory Wiedersberger Horn s názvem Gmahkopf. Tato hora dosahuje nadmořské výšky 1.900 metrů a sjezdovky odsud vedou jak zpátky do vesničky Inneralpbach, tak i směrem na sever, na okraj obce Alpbach. Podobně jako další lyžařské areály v Rakousku, i Wiedersberger Horn je pomyslně rozdělen do dvou výškových pater.

Gmahkopf

V nejvyšší části areálu Wiedersberger Horn jsou nad hranicí lesa vedeny nejčastěji červeně značené, a pak také černé, sjezdovky. Ty dokonale uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších lyžařů. A to platí jak pro samotný Horn, tak i oblast Gmahkopf. Z oblasti pod horskou chatou Horn Alm je možné absolvovat, a to nejen po skončení lyžování, skiroutu, kterou rádi využívají lyžaři ve volném terénu. Od sjezdovek podél lanovky Hornalmbahn se tak dá dojet až na kraj obce Inneralpbach na lyžích. Další možností je sjet zpátky na Gmahkopf a nechat se svézt buď lanovkou zpět do Inneralpbachu, nebo sjet některou ze sjezdových tratí, končících v údolí.

Lyžování pro každého

Lyžaře určitě potěší fakt, že až na pár výjimek se o přepravu na vrcholu Gmahkopf starají moderní kabinkové lanovky. Ty bezpečně a rychle vyvezou sjezdaře až k samotnému vrcholu. Lyžování na hoře Gmahkopf se bude určitě zamlouvat nejen klasickým alpským sjezdařům, ale k dispozici jsou tady i dětské parky pro ty nejmenší sjezdaře. Příznivci adrenalinového lyžování a snowboardeři tu najdou i několik funparků. Na občerstvení je možné zajít do několika horských chat a není tedy nutné se kvůli obědu vracet zpátky dolů do údolí. Východní svahy na Gmahkopfu budou vyhovovat spíše těm méně zdatným lyžařům, zatímco zkušení jezdci se mohou dokonale vyřádit na severních svazích, směřující k vesničce Alpbach.

Další skiareály

Aby byl výčet lyžařských areálu v údolí Alpbach úplný, je třeba ještě zmínit lyžařský areál nad vesničkou Reith im Alpbachtal. Jeho sjezdovky jsou vedeny z vrcholu Reither Kogel. Hora dosahuje nadmořské výšky 1.337 metrů. O dopravu se tady stará centrální kabinková lanovka spolu s několika lyžařskými vleky. A podobně jako na Wiedersberger Hornu, i zde je většina sjezdovek červeně značených. Pýchou vrcholu Reither Kogel je pak dlouhá sáňkařská dráha, která začíná u vrcholové stanice lanovky a turisté končí jízdu na saních nedaleko centra vesničky Reith.